AI-gateway in het beveiligingsplatform Prisma AIRS van Palo Alto Networks
INFRO vs Prisma AIRS AI Gateway (Portkey)
Portkey wordt nu geleverd als Prisma AIRS AI Gateway: Palo Alto Networks rondde de overname in mei 2026 af en heeft de gateway onderdeel gemaakt van zijn AI-beveiligingsplatform Prisma AIRS. Het is een volwassen, breed uitgerolde AI-gateway met een zeer grote modelcatalogus, een open-source gateway met MIT-licentie die je nog steeds zelf kunt hosten, promptbeheer en een beveiligingslaag — guardrails en PII-redactie — die tot de sterkste in deze categorie hoort. Als de eis achter je evaluatie het beveiligen en besturen is van wat AI-modellen mogen ontvangen en teruggeven, is dit het serieuze antwoord en moet je het goed bekijken.
Door INFRO Editorial
Laatst gecontroleerd op
- Runtime-AI-beveiliging is de eis. Guardrails, PII-redactie en contentcontroles op het verzoek en het antwoord zijn hun zwaartepunt, en zitten nu binnen het platform van een beveiligingsbedrijf. De guardrails van INFRO zijn patroongebaseerde controles voor PII, geheimen en je eigen termen op chat completions, plus classifiercontroles voor promptinjectie, jailbreaks en schadelijke of niet-relevante verzoeken die alleen prompts lezen, draaien op je eigen verbinding met de provider van een beslismodel en komen met het Business-plan. Er is geen inspectie van afbeeldingen of audio.
- Je standaardiseert al op Palo Alto Networks. De gateway kopen van de leverancier die de rest van je beveiligingsomgeving heeft, is een samenhangende beslissing en één inkoopronde in plaats van twee.
- Je wilt een open-sourcegateway die je kunt lezen en zelf kunt draaien, zonder enterprise-overeenkomst. Hun gateway is open source; INFRO draait alleen onder een enterprise-overeenkomst in je eigen infrastructuur.
- Promptbeheer en versiebeheer zijn voor jou als productvlak belangrijk. Dat is van hen, niet van ons.
- Je hebt de breedst mogelijke modelcatalogus nodig, inclusief long-tail- en communitymodellen die wij niet voeren.
Deze sectie is geen beleefdheid. Als een van deze situaties op jou van toepassing is, kies dan Prisma AIRS AI Gateway (Portkey) — een klant die op ons advies de verkeerde laag kiest, is slechter voor ons dan een klant die we nooit hadden.
Waar de twee echt uiteenlopen.
- Beveiliging eerst en kosten eerst zijn verschillende producten
- Hun ordenende vraag is wat een AI-verzoek mag bevatten. De onze is wat het kost, of het slaagde en wie in het bedrijf dat beheert. Beide producten routeren en observeren — maar het vlak waarin elk investeert is het vlak waarop zijn koper wordt afgerekend, en een beveiligingsteam en een platform-en-financeteam worden niet op hetzelfde afgerekend.
- AI FinOps is hier het hele product, geen dashboardtab
- Elk verzoek draagt geschatte providerkosten — uit het gepubliceerde tarief van de leverancier, of uit de tarieven die je hebt onderhandeld zodra het Team-plan je ze laat invoeren — toegewezen aan een project, sleutel, model, route of eindgebruiker. Budgetten werken op dat getal op vier niveaus. Op het Business-plan wordt de schatting van de maand gecontroleerd tegen de eigen kosten-API van je provider en wordt het verschil genoemd in plaats van aangenomen. Die keten — schatten, toewijzen, besturen, reconciliëren — is waar INFRO voor is.
- Een abonnement, geen meter
- De planprijs van INFRO ligt vast en het verzoekquotum is een quotum, geen vergoeding per verzoek: overschrijding wordt geteld en getoond in de console, die het grotere plan aanbiedt, en laat productieverkeer nooit vallen. Niets wat INFRO verkoopt wordt per token geprijsd, en INFRO neemt 0% van de modeluitgaven. Lees de actuele prijspagina van elke gateway voordat je beslist — ook de onze — want de structuur bepaalt wat een drukke maand je kost.
- Uitgavenbeheer op het instapplan, niet achter een overeenkomst
- Budgetten die een verzoek weigeren op niveau van organisatie, project, lid en sleutel, modelallowlists op niveau van organisatie, project en sleutel, en de auditlog zitten in elk INFRO-plan, ook het instapplan; leden en rollen komen met het Startup-plan, omdat Developer één plek heeft. De ladder daarboven is gepubliceerd: onderhandelde tarieven en plafonds per eindklant vanaf Team, en single sign-on, SCIM, guardrails, de MCP-gateway en reconciliatie op Business. De prijspagina van Prisma AIRS AI Gateway noemt granulaire budgetten en limieten op verzoektempo, en single sign-on, onder Enterprise. De afweging achter de lijn van INFRO is dat een bedrijf op dag één uitgaven moet kunnen begrenzen en auditen, op de schaal die het op dag één heeft — niet nadat het genoeg is gegroeid om een enterprise-overeenkomst te tekenen.
Wat de gateway kost bij $2K, $20K en $60K per maand.
Het gehoste plan van Portkey wordt geprijsd op vastgelegde logs (één per verzoek), dat van INFRO op verzoekvolume; geen van beide neemt een deel van de modeluitgaven. Beide rijen gaan uit van hetzelfde aantal verzoeken, dus de vergelijking is gelijkwaardig.
| Maandelijkse modeluitgaven | $2,000 | $20,000 | $60,000 |
|---|---|---|---|
| Portkey Production$49 per maand voor 100.000 logs, daarna $9 per 100.000 | $49$49 + 0 × $9 | $130$49 + 9 × $9 | $310$49 + 29 × $9 |
| INFROVast plan op basis van verzoekvolume, 0% opslag | $35Developer, 100K verzoeken | $199Team, 1M verzoeken | $599Business, 3M verzoeken |
Alleen de eigen kosten van de gateway. De modeluitgaven zijn in elke rij gelijk en niet meegerekend. Het plan van INFRO volgt verzoeken, niet uitgaven, dus de INFRO-rij gaat uit van gemiddeld $0.02 modeluitgaven per verzoek (100K, 1M, 3M verzoeken). Dat is een voorbeeld, geen gemeten gemiddelde. Maandelijkse facturering; jaarplannen kosten minder per maand. Vul je eigen cijfers in met de gatewaykostencalculator.
Waar Prisma AIRS AI Gateway (Portkey) minder kost: Portkey Production bij $20,000 per maand ($130 tegenover INFRO Team voor $199); Portkey Production bij $60,000 per maand ($310 tegenover INFRO Business voor $599).
Wat overstappen van Prisma AIRS AI Gateway (Portkey) vraagt.
- 01Wijzig de base-URL naar
https://api.infro.io/v1en gebruik een INFRO-gatewaysleutel; de OpenAI-SDK en de vorm van het verzoek blijven hetzelfde. - 02Koppel de provideraccounts die Portkey aanriep. Virtuele sleutels worden INFRO-gatewaysleutels, elk met een eigen uitgavenlimiet en eigen toegestane providers en modellen.
- 03Portkey-configs (fallbacks, load balancing) worden benoemde routes met doelen op prioriteit of gewicht, of een
fallbacks-lijst in het verzoek. - 04Portkey-metadataheaders worden INFRO-verzoek-
metadata(user_id,featureen je eigen tags). - 05Prompttemplates en guardrailbeleid gaan niet mee: houd prompts in je code of een prompttool, en vergelijk de guardrails van INFRO (Business-plan) met wat je gebruikte.
Naast elkaar.
Ook onze kolom heeft streepjes. Een vergelijking waarin één kant alleen vinkjes heeft, gelooft niemand, en terecht.
| Functionaliteit | Prisma AIRS AI Gateway (Portkey) | INFRO |
|---|---|---|
| Eén API voor veel providers | jazeer grote catalogus | ja |
| Routering, retries en failover | ja | ja |
| Je eigen provideraccounts | ja | jagekoppeld per omgeving |
| Verzoeklogging en traces | ja | ja |
| Guardrails en redactie van PII | jahun specialisme | gedeeltelijkchatpatronen plus promptclassifiers; Business-plan |
| Promptbeheer | ja | neeniet gebouwd |
| Kosten toegewezen per project, sleutel en eindgebruiker | javia verzoekmetadata | ja |
| Schattingen tegen je onderhandelde tarieven (Team en hoger) | gedeeltelijk | jatariefoverschrijvingen per org |
| Reconciliatie met de eigen rekening van de provider | nee | gedeeltelijkOpenAI en Anthropic, Business-plan; verschil vermeld |
| Budgetten, allowlists en auditlog op het instapplan | gedeeltelijkgranulaire budgetten op Enterprise | ja |
| Beeld, video en audio | gedeeltelijkafbeeldingen en audio; geen video gedocumenteerd | ja |
| Zelf hosten | jaopen-sourcegateway, MIT | gedeeltelijkenterprise-overeenkomst |
| Nu beschikbaar | ja | jazelf aanmelden |
Onze lezing van de openbare documentatie van elk product per oktober 2026. We citeren geen prijzen van concurrenten — die veranderen en een verkeerd getal over andermans bedrijf is erger dan geen. Denk je dat een rij niet klopt? Laat het ons weten, dan passen we het aan.
Bereken wat het verschil waard is
Schat wat je huidige modelmix kost tegen de lijstprijzen van je providers en welk plan je nodig hebt, of laat ons je echte gebruik lezen en vertellen waar we wel en niet zouden helpen.
Gebruik je al Prisma AIRS AI Gateway (Portkey)? Lees de migratiegids van Portkey: de code die verandert, wat meekomt en wat niet.
Meer dan twee opties afwegen? Vergelijk elk alternatief voor Prisma AIRS AI Gateway (Portkey), met wanneer welke de betere keuze is.
Bronnen
Elk cijfer over Prisma AIRS AI Gateway (Portkey) op deze pagina komt van de eigen pagina's van die partij, geopend op de getoonde datum.
- 1.portkey.ai/pricing (opent in een nieuw tabblad) — gecontroleerd op Oct 24, 2026. Portkey's Production plan is $49 a month and includes 100,000 recorded logs. Past the included volume, Production adds $9 for each additional 100,000. Portkey's Developer plan is free and records 10,000 logs a month; it is marked not suitable for production. Portkey keeps logs for 3 days on its free Developer plan and 30 days on Production. Portkey's pricing page says Portkey is now Prisma AIRS AI Gateway.
- 2.paloaltonetworks.com/company/press/2026/palo-alto-networks-completes-acquisition-of-portkey-to-secure-ai-agents (opent in een nieuw tabblad) — gecontroleerd op Oct 24, 2026. Palo Alto Networks completed its acquisition of Portkey on 29 May 2026.
- 3.github.com/Portkey-AI/gateway (opent in een nieuw tabblad) — gecontroleerd op Oct 24, 2026. Portkey's open-source gateway is MIT licensed; logging, observability and prompt management are available on the hosted app only.